2024. április 27., szombat, Zita napja

Címke: rövidpályás Eb

9 cikk 1/1 oldal

Hosszú mesterhatosa, Verrasztó újjászületése

Hosszú Katinka az eddigi négy mellé újabb két aranyérmet nyert szombaton, 200 méter vegyesben és 50 méter háton. Verraszó Evelyn 200 méter vegyesen ezüstérmet szerzett.

„Kicsit több, mint egy edzés”

A három versenynap után négy aranynál tartó Hosszú Katinka 50 méteres hátúszásban és 200 méter vegyesen is a legjobb idővel jutott tovább a szombat délelőtti selejtezőből.

Hosszú Katinka a világcsúcs közelében

Hosszú Katinka nagyszerű teljesítménnyel, saját világcsúcsától kevesebb mint három tizeddel elmaradva nyerte meg a 100 méter vegyes előfutamait és jutott be az elődöntőbe a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki délelőtti programjában.

A címvédő magyar úszók könnyedén jutottak tovább a rövidpályás Eb-n

Mindegyik címvédőként rajthoz álló magyar úszó bejutott az esti elődöntőkbe vagy döntőkbe szerdán a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokság nyitónapjának előfutamaiból. Közülük Hosszú Katinka és Bernek Péter az esti programban már éremért úszhat.

Magyar volt a hivatalos nyelv

Hosszú Katinka hat aranya és egy ezüstje abszolút rekord az Eb-k történetében, hét egyéni érmet – pláne hat aranyat – korábban senki sem szerzett.

Nem csak a húszéveseké…

Fokozták a tempót a magyar úszók a Netánjában zajló rövid pályás Európa-bajnokságon.
Vissza az oldal tetejére

Oldalainkon sütiket használunk a jobb működés érdekében. Adatvédelmi nyilatkozatunkból tájékozódhat az Ön adatainak védelméről. Adatvédelmi nyilatkozatunkat itt olvashatja el.