Három páros Grand Slam-győzelemmel kistafírozott juniorkarrierje után Babos Tímea a 2010-es évek elején vetette bele magát a felnőtt-tenisz világába. Az átállás nehézségei egyesben jelentkeztek, párosban Babos a mai napig sikert sikerre halmoz. A formahanyatlásra hajlamos soproni játékos 2012 februárjában győzött először profi versenyen: Babos a 107. helyről a 68.-ra ugrott a rangsorban, 2008 júniusa óta ez volt a legjobb top 100-as debütálás a női mezőnyben.
A soproni teniszező elsősorban párosban tündökölt, de kitartóan küzdött egyesben is: 2016-ban legyőzte Venus Williamst egy római ATP-tornán, tavaly pedig az akkor a 9. helyen álló Coco Wandeweghe ellen nyert az Australian Openen. Három éve ért egyes karrierje tetőpontjára, 2016. szeptember 29-én a 25. helyen jegyezték a világranglistán. Azóta ha nem is egyenletesen, de fokozatosan hátrébb szorult az egyes rangsorban.
Tavaly a Roland Garros és a szeptemberi pekingi torna között kilenc tornán indult, de csak egy olyan volt (San Joseban), ahol túlélte az első kört. Idén eddig négy versenyen indult, de csak az Australian Openen tudott meccset nyerni, az első körben a tunéziai Onsz Dzsabur ellen, két rövidített szettben. Még így is adódtak jobb versenyei: Babos egy éve Tajvanon tornát nyert egyesben ebben az időszakban, a múlt héten viszont a thaiföldi Huahinban az első fordulóban betegség miatt feladta mérkőzését, így jelentős mennyiségű pontot veszített azzal, hogy a tavalyi tornagyőzelemért járó pontokat nem tudta megvédeni. Ezzel 35 helyet csúszott vissza, így a 100. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A soproni játékos párosban szárnyal, egyéniben többnyire szenved
Fotó: MTI/AP/Lukas Coch
„Babos Tímea párosban lazán, különösebb nyomás nélkül, felszabadultan tud játszani. Egyesben viszont gyakran leblokkol a mérkőzések közben. Én nem hiszem, hogy sokat változott a játéka ahhoz képest, amikor a 26. helyen állt a világranglistán. Korábban is előfordult, hogy mélypontra jutott, de a párosban szerzett győzelmei adták meg a löketet ahhoz, hogy újabb lendülettel folytassa az egyeskarrierjét. Elképzelhető, hogy lelki tehertől szabadulna meg, ha kimondaná, önmaga és a közvélemény számára is egyértelművé tenné, hogy elsősorban a párosra koncentrál. De ezt nem lehet kikényszeríteni” – mondta lapunknak a nyolcvanas évek klasszisa, az egykori világranglista-hetedik, Temesvári Andrea.
Az elnök úr látogatása
A magyar Davis-kupa-válogatott németországi mérkőzése előtt pár nappal a teniszszövetség elnöke, Szűcs Lajos és sportigazgatója, Juhász Gábor tett egy hamvába holt kísérletet, hogy valahogy visszacsalogassa Fucsovics Mártont a csapatba. Szűcs és Juhász a Budai Tenisz Clubban edző (akkor éppen egy asztalnál ebédelő) Fucsovicsot vonta kérdőre a Nemzeti Sport beszámolója szerint. A játékos kikérte magának a szerinte méltatlan stílust, és jelezte, hogy továbbra sem pénzkérdésnek tekinti a válogatott szereplést. Ez jelentős ellentmondás a szövetség korábbi kommunikációjához képest: az MTSZ vezetői szerint pénzügyi ajánlatról tárgyaltak korábban a felek. Fucsovics álláspontja nem változott: a jelenlegi vezetéssel nem akar együttműködni, így hiába vár rá a Davis-kupa-csapat.