2024. március 28., csütörtök, Gedeon, Johanna napja

Címke: kullancs

9 cikk 1/1 oldal

Betegséget terjeszt a kullancsok fele

Mivel idén a szokásosnál is több a Lyme-kórral fertőzött kullancs, nemcsak a szakszerű eltávolítás, hanem a bőrből kiszedett élősködők bevizsgáltatása is fontos.

Nagyon nem mindegy, hogyan szedjük ki a kullancsokat

Egy kullancs körülbelül háromezer "kullancsgyereknek" ad életet - mondta a hétfői Magyar Hírlapban Kapiller Zoltán állatorvos. Hozzátette: körömmel vagy csipesszel tilos kiszedni a kullancsot emberből és háziállatból egyaránt.

Nébih: megfelelően tartósak a kullancsirtó nyakörvek

Valamennyi, kutyáknak szánt kullancsirtó és -riasztó nyakörv megfelelt az előírt paramétereknek – ismertette a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közelmúltban lezárult vizsgálatának eredményét Kulcsár Gábor, a hivatal állatgyógyászati termékek igazgatóságának vezetője az M1 aktuális csatornán vasárnap.

Gyakori gond a viharkár

A tavasszal, nyáron gyakran erős széllökésekkel, heves esőzésekkel és olykor jégesővel érkező viharok rengeteg kárt okoznak a lakóházakban.

Kullancscsípés miatt sokan mennek orvoshoz

Az év eleji előrejelzésnek megfelelően, az enyhe téli időjárás miatt tetőzik a kullancsok száma hazánkban: egyre többen fordulnak háziorvoshoz kullancscsípés miatt. A többféle veszélyes betegséget – vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladást (kullancsencephalitist) illetve a Lyme-kórt – is terjesztő kullancs nem csupán erdőkben, mezőkön található meg, de egyre gyakoribb a városi parkokban, strandokon, játszótereken is.

Belgyógyász: fokozottan figyeljünk a kullancscsípésre

Az elmúlt években elszaporodtak és fertőzőbbek lettek a kullancsok, ezért fokozott figyelmet kell fordítani a csípésükre – közölte Balaicza Erika belgyógyász főorvos az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.

Kullancsinvázióval köszönt a tavasz Magyarországra

Kullancsinváziót hozhat magával a tavasz Magyarországon – hívta fel a figyelmet sajtótájékoztatóján a Fővárosi Állat- és Növénykert szóvivője. Hanga Zoltán kiemelte: az enyhe, csapadékos tél miatt elszaporodó vérszívók felelősek a vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás (kullancs-encephalitis), valamint a Lyme-kór terjedéséért, és nemcsak az erdőben, hanem szabadtéri sportoláskor, vagy éppen az óvodai játszótereken is veszélyt jelentenek ránk.
9 cikk 1/1 oldal
Vissza az oldal tetejére

Oldalainkon sütiket használunk a jobb működés érdekében. Adatvédelmi nyilatkozatunkból tájékozódhat az Ön adatainak védelméről. Adatvédelmi nyilatkozatunkat itt olvashatja el.