Az oroszokon és a szaúdiakon kívül Egyiptom és Uruguay került még az A csoportba.
A címvédő német válogatott Mexikó, Svédország és a Koreai Köztársaság csapatával mérkőzik meg a csoportküzdelmek során.
A legerősebbnek a D jelű négyes tűnik, amelyben a legutóbb ezüstérmes Argentína mellé a tavaly Eb-negyeddöntős Izlandot, az Eb-nyolcaddöntős Horvátországot, valamint Nigériát húzták ki. Szintén izgalmasan alakulhat az öt világbajnoki címével rekorder brazilok csoportja, amelyben a dél-amerikai csapatnak Svájccal, Szerbiával és Costa Ricával kell megküzdenie.
A csoportkör legnagyobb rangadóját az Európa-bajnok Portugália a 2008 és 2012 között két Eb- és egy vb-címet begyűjtő Spanyolországgal vívja. Ugyanakkor a papírforma szerint a két gárda kéz a kézben továbbjuthat, mivel Marokkó és Irán lesz még az ellenfelük.
Izland mellett a vb-mezőny másik újonca, Panama nyolcaddöntőbe jutására kevés esély van, mivel Belgiummal, Angliával és Tunéziával szerepel azonos kvartettben.
A nyolc csoportból az első két-két helyezett jut majd tovább, majd a nyolcaddöntőtől egyenes kieséses rendszerben folytatódik a torna, amelynek döntőjét július 15-én rendezik, szintén a Luzsnyiki Stadionban.
A 2018-as világbajnokság csoportbeosztása:
A csoport: Oroszország, Szaúd-Arábia, Egyiptom, Uruguay
B csoport: Portugália, Spanyolország, Marokkó, Irán
C csoport: Franciaország, Ausztrália, Peru, Dánia
D csoport: Argentína, Izland, Horvátország, Nigéria
E csoport: Brazília, Svájc, Costa Rica, Szerbia
F csoport: Németország, Mexikó, Svédország, Koreai Köztársaság
G csoport: Belgium, Panama, Tunézia, Anglia
H csoport: Lengyelország, Szenegál, Kolumbia, Japán
A pénteki sorsolással kialakult a jövő évi labdarúgó világbajnokság menetrendje
A csoport:
június 14., csütörtök:
Oroszország – Szaúd-Arábia, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 17.00
június 15., péntek:
Egyiptom-Uruguay, Jekatyerinburg 14.00
június 19., kedd:
Oroszország-Egyiptom, Szentpétervár 20.00
június 20., szerda:
Uruguay – Szaúd-Arábia, Rosztov 17.00
június 25., hétfő:
Uruguay-Oroszország, Szamara 16.00
Szaúd-Arábia – Egyiptom, Volgográd 16.00
B csoport:
június 15., péntek:
Marokkó-Irán, Szentpétervár 17.00
Portugália-Spanyolország, Szocsi 20.00
június 20., szerda:
Portugália-Marokkó, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 14.00
Irán-Spanyolország, Kazany 20.00
június 25., hétfő:
Spanyolország-Marokkó, Kalinyingrád 20.00
Irán-Portugália, Szaranszk 20.00
C csoport:
június 16., szombat:
Franciaország-Ausztrália, Kazany 12.00
Peru-Dánia, Szaranszk 18.00
június 21., csütörtök:
Franciaország-Peru, Jekatyerinburg 14.00
Dánia-Ausztrália, Szamara 17.00
június 26., kedd:
Dánia-Franciaország, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 16.00
Ausztrália-Peru, Szocsi 16.00
D csoport:
június 16., szombat:
Argentína-Izland, Moszkva (Szpartak Stadion) 15.00
Horvátország-Nigéria, Kalinyingrád 21.00
június 21., csütörtök:
Argentína-Horvátország, Nyizsnyij Novgorod 20.00
június 22., péntek:
Nigéria-Izland, Volgográd 17.00
június 26., kedd:
Izland-Horvátország, Rosztov 20.00
Nigéria-Argentína, Szentpétervár 20.00
E csoport:
június 17., vasárnap:
Costa Rica-Szerbia, Szamara 14.00
Brazília-Svájc, Rosztov 20.00
június 22., péntek:
Brazília-Costa Rica, Szentpétervár 14.00
Szerbia-Svájc, Kalinyingrád 20.00
június 27., szerda:
Szerbia-Brazília, Moszkva (Szpartak Stadion) 20.00
Svájc-Costa Rica, Nyizsnyij Novgorod 20.00
F csoport:
június 17., vasárnap:
Németország-Mexikó, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 17.00
június 18., hétfő:
Svédország-Koreai Köztársaság, Nyizsnyij Novgorod 14.00
június 23., szombat:
Németország-Svédország, Szocsi 17.00
Koreai Köztársaság-Mexikó, Rosztov 20.00
június 27., szerda:
Mexikó-Svédország, Jekatyerinburg 16.00
Koreai Köztársaság-Németország, Kazany 16.00
G csoport:
június 18., hétfő:
Belgium-Panama, Szocsi 17.00
Tunézia-Anglia, Volgográd 20.00
június 23., szombat:
Belgium-Tunézia, Moszkva (Szpartak Stadion) 14.00
június 24., vasárnap:
Anglia-Panama, Nyizsnyij Novgorod 14.00
június 28., csütörtök:
Anglia-Belgium, Kalinyingrád 20.00
Panama-Tunézia, Szaranszk 20.00
H csoport:
június 19., kedd:
Lengyelország-Szenegál, Moszkva (Szpartak Stadion) 14.00
Kolumbia-Japán, Szaranszk 17.00
június 24., vasárnap:
Japán-Szenegál, Jekatyerinburg 17.00
Lengyelország-Kolumbia, Kazany 20.00
június 28., csütörtök:
Szenegál-Kolumbia, Szamara 16.00
Japán-Lengyelország, Volgográd 16.00
nyolcaddöntő:
június 30., szombat:
C1-D2, Kazany 16.00
A1-B2, Szocsi 20.00
július 1., vasárnap:
B1-A2, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 16.00
D1-C2, Nyizsnyij Novgorod 20.00
július 2., hétfő:
E1-F2, Szamara 16.00
G1-H2, Rosztov 20.00
július 3., kedd.:
F1-E2, Szentpétervár 16.00
H1-G2, Moszkva (Szpartak Stadion) 20.00
negyeddöntő:
július 6., péntek:
A1/B2 – C1/D2, Nyizsnyij Novgorod 16.00 (1.)
E1/F2 – G1/H2, Kazany 20.00 (2.)
július 7., szombat:
F1/E2 – H1/G2, Szamara 16.00 (3.)
B1/A2 – D1/C2, Szocsi 20.00 (4.)
elődöntő:
július 10., kedd:
1. negyeddöntő győztese – 2. negyeddöntő győztese, Szentpétervár 20.00
július 11., szerda:
4. negyeddöntő győztese – 3. negyeddöntő győztese, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 20.00
a 3. helyért:
július 14., szombat:
az elődöntő vesztesei, Szentpétervár 16.00
döntő:
július 15., vasárnap:
az elődöntő győztesei, Moszkva (Luzsnyiki Stadion) 17.00
(a kezdési időpontok közép-európai idő szerint értendők)