A cikk emailben történő elküldéséhez kattintson ide, vagy másolja le és küldje el ezt a linket: http://magyaridok.hu/sport/nikolics-megtorte-hosszu-golcsendjet-2200966/

Nikolics megtörte hosszú gólcsendjét

Magyar találatok a nagyvilágban · Kleinheisler már nem játszik az ősszel
Három kontinensen foglalkoztatnak klubcsapatok magyar labdarúgókat. Összeállításunkban azokra összpontosítunk, akik szóba kerülhetnek a válogatott keret kialakításakor.

„Jó újra felkerülni az eredményjelző táblára! Egy nagyon fontos pontot szereztünk és jött a gól, ami sokat jelent nekem! Megyünk tovább a célunk felé!” – írta ki Facebook-oldalára Nikolics Nemanja, miután az észak-amerikai profi ligában (MLS) a Chicago Fire a New York Red Bulls ellen az ő fejes góljával egyenlített ki 1-1-re, s harcolt ki döntetlent hazai pályán.

A támadó kilenc mérkőzés után volt újra eredményes, de összességé­ben nem panaszkodhat, hiszen 28 forduló alatt tizenhétszer volt eredményes, és az argentin Diego Valerivel (Portland Timbers) holtversenyben a második a góllövőlistán. Az első a spanyol David Villa (New York City) 19 góllal, vagyis nincs beláthatatlan messzeségben. Az MLS Keleti Főcsoportjában amúgy a Chicago (45 pont) a harmadik a Toronto FC (59) és a New York City (50) mögött.

Németh Krisztiánt a 82. percben cserélték be a New Englandbe, amely otthon 1-0-ra nyert a Montreal Impact ellen, Stieber Zoltánt a 67. percben lecserélték a washingtoni DC Unitedben, csapata hazai pályán 2-1-re kikapott az Orlandótól. Némethék a nyolcadik, Stieberék az utolsó, 11. helyen állnak.

Fotó: Fca.kz

A vörös hajú középpályás tavasszal tér vissza

A kínai bajnokságban nagy meccset játszott Guzmics Richárd csapata, a sereghajtó Jenpien Funde 4-4-es döntetlent ért el a Peking Guoan otthonában, és honfitársunk megszerezte első gólját a Távol-Keleten. A Jenpien éppen Guzmics találatával húzott el 3-1-re, a házi­gazda 4-3-ra fordított, a vendégek a 90. percben egyenlítettek – nem unatkozott a Munkás-stadion közel 30 ezer fős közönsége. S egy rossz hír Ázsiá­ból, Kazahsztánból: a még az Asz­tana–Celtic BL-selejtezőn térd­sérülést szenvedett Klein­heisler László a Csakfoci.hu információja szerint az ősszel már nem léphet pályára, várhatóan tizenkét hét kihagyás vár rá.

Légiósról légiósra

Az Egyesült Arab Emírségekben Dzsudzsák Balázs együttese, az al-Vahda a Ligakupa csoportkörében 1-1-et játszott az al-Ahlival. Kazahsztánban a Kajrat Almati Elek Ákossal a soraiban 3-1-re verte a Kajsart. Izraelben Korhut Mihály a szünetben állt be a Hapoel Beer-She­vába, amely otthon 1-0-ra verte az Ashkelont. Cipruson a kezdőként 75 perc játéklehetőséget kapó Sallai Roland góllal mutatkozott be a BL-főtáblás APOEL Nicosiában, csapata idegenben 4-1-re nyert a Nea Szalamisz ellen. A német élvonalban Szalai Ádám (Hoffenheim) sérülés miatt kimaradt a Bayern München 2-0-s legyőzéséből, a Gulácsi Péterrel felálló RB Leip­zig 2-0-ra győzött Hamburgban. A másodosztályban Greuther Fürth Megyeri Balázzsal és a 70. percben lecserélt Pintér Ádámmal 1-1-et játszott a Dynamo Dresden otthonában, öt forduló után ez az egy pontja van… Dániában a Midt­jylland Korcsmár Zsolttal 4-3-ra kapott ki az FC Köben­havn otthonában. Franciaországban Lang Ádám (Dijon) Caen­ben a kispadról nézte csapata 2-1-es vereségét, a másodosztályban a Le Havre–Orléans meccsen (1-1) a hazaiak­nál Bese Barnabás végig a pályán volt.
A Serie A-ban Nagy Ádám (Bo­logna) kimaradt a Napoli elleni 3-0-s hazai vereségből. Lengyelországban a Legia Warszawa 2-1-re kikapott Wroclawban, a varsóiakon a 78. percben becserélt Nagy Dominik sem segített, a Pogon Szczecin Gyurcsó Ádámmal pontot rabolt az éllovas Lech Poznan otthonában (0-0). Ukrajnában a Dinamo Kijev Kádár Tamással 3-0-ra nyert otthon az Olekszandrija ellen. A szlovák bajnokságban a Dunaszerdahely otthon 0-0-t játszott a Tatran Presovval, Kalmár Zsolt végigjátszotta a mérkőzést, a Trencin–Slovan Bratislava meccsen a vendégeknél ugyancsak végig pályán levő Holman Dávid gólpasszt adott.

Kiemelt

Európa Liga: Szalai piros lappal „tért vissza”, a Hoffenheim kiesett

A közel három hónapos kényszerpihenő után visszatért magyar válogatott labdarúgó csapata, a Hoffenheim 3-1-re kikapott a Braga vendégeként.