A cikk emailben történő elküldéséhez kattintson ide, vagy másolja le és küldje el ezt a linket: http://magyaridok.hu/sport/dzsudzsak-csodalatos-gyogyulasa-2477401/

Dzsudzsák csodálatos gyógyulása

A válogatott csapatkapitánya góllal heverte ki sérülését az al-Vahdában
Három kontinensen foglalkoztatnak klubok magyar labdarúgókat. Összeállításunkban elsősorban azokra fókuszálunk, akik szóba kerülhetnek a válogatott keret kialakításakor.

Dzsudzsák Balázs végigjátszotta csapata, az al-Vahda szombati mérkőzését, sőt góllal járult hozzá az Emirates Club elleni, idegenbeli 4-1-es győzelemhez. Nincs ebben semmi különös, gondolhatnánk, hiszen az Egyesült Arab Emírségek egyik elitklubja azért foglalkoztatja a magyar légióst, hogy jó játékkal, gólokkal járuljon hozzá a csapat szerepléséhez.

Csakhogy, jól emlékszünk, Dzsudzsák sérülésre hivatkozva nem szerepelt múlt kedden a magyar válogatottban a Costa Rica elleni találkozón. Néhány nappal korábban, a Luxemburgban elszenvedett vereséget követően még azt mondta, azt várja a fiataloktól, hogy úgymond tépjék le róla a mezt. Reméljük, nem önként adta le a nemzeti dresszt, s jövőre újra motiváltan jelentkezik játékra. Dzsudzsáknak kell az erő, az Arab Öböl-ligában nincs megállás, az év utolsó hetében, napra pontosan december 29-én is rendeznek fordulót.

A válogatott alapemberei közül, sajnos hozzászokhattunk, nívós bajnokságban kevesen érdekeltek. Ezúttal is Gulácsi Péter – aki kihagyta a válogatott két barátságos találkozóját – védte az RB Leipzig kapuját a Leverkusen otthonában 2-2-re végződött mérkőzésen. A német szaklap, a Kicker 3-asra értékelte a teljesítményét a 6-ostól 1-esig terjedő skálán, ami az átlagosnál jobbnak mondható.

Fotó: Facebook

A magyar szélső (22) begyűjtötte a gratulációkat

Szalai Ádám visszatérésére még várni kell, a sérüléséből felépült játékos még nem kapott helyett a Hoffenheim keretében. Egy osztállyal lejjebb Pintér Ádám kezdőként 79 percet játszott a Greuther Fürthben, amely 1-1-re végzett a Bochum otthonában, Megyeri Balázs sérült. A francia élvonalban Lang Ádám (Dijon) ezúttal sem jutott szóhoz, Nagy Ádám csapata, a Bologna tegnap lapzárta után játszott Veronában. Ami az elitet illeti, ezzel sajnos máris a felsorolás végére értünk.

Egy szinttel lejjebb Kádár Tamás kirobbanthatatlan a Dinamo Kijevből, amely 2-0-ra nyert a Zirka Kropyvnytskyi vendégeként, s a Sahtar mögött a második az ukrán bajnokságban.

Korhut Mihály ezúttal kimaradt az izraeli Hapoel Beer-shevából, Korcsmár Zsolt klubja, a dán Midtjylland hétfő este 1-0-ra győzött az AaB otthonában.

LÉGIÓSRÓL LÉGIÓSRA

Bese Barnabás végig a pályán volt a Le Havre-ban az Ajaccio elleni 1-1 alkalmával, csapata a hetedik a francia másodosztályban. Nagy Dominik ezúttal sem kapott helyet a lengyel bajnokságban már az első helyen álló Legia Warszawában. Gyurcsó Ádám a 85. percig volt a pályán a Pogon Szczecinben, amely 1-0-ra kikapott a Wisla Krakow otthonában. Sallai Roland csapata, az APOEL Nicosia 3-1-re győzött az Omonia Nicosia ellen, a középpályást a 84. percben lecserélték. Korcsmár Zsolt tagja volt az Aalborgot idegenben 1-0-ra legyőzö dán Midtjylland együttesének. A Dunaszerdahely tartja a második helyét a szlovák bajnokságban, ehhez elegendő volt a gól nélküli döntetlen a Zilina (Zsolna) vendégeként, Vida Kristopher végig játszott, Mervó Bence a 63. percben állt be, Kalmár Zsolt az eltiltását töltötte. Romániában a Sepsiszentgyörgy szintén 0-0-t játszott a medgyesiekkel a kiesési rangadón. Kellett volna a győzelem, de úgy is nézhetjük, hogy a Sepsi OSK négy vereség után legalább ismét pontot szerzett.