Labdarúgásban az Európa-bajnokságra kijutott férfiválogatott kapusa, Király Gábor (másodszor) érdemelte ki az elismerést; Cseh László immár nyolcadszor az év úszója, de őt is felülmúlja a fallabdázó Krajcsák Márk és a számszeríjász Lénárt Ágota, akik tizenkettedszerre elsők a maguk területén. Portisch Lajos rekordja azonban nem forog veszélyben, a 78 éves nagymester 1964 és 1994 között 23-szor volt az év sakkozója. A Magyar Kézilabda-szövetség a december 20-án záruló női vb után hozza nyilvánosságra a legjobbjait. Íme, a lista – a teljesség igénye nélkül.
Amerikai futball: Elek Ádám (Budapest Wolves) először
Asztalitenisz: Pattantyús Ádám (Bydgoszcz) 2., Póta Georgina (TTC Berlin) 4.
Atlétika: Pars Krisztián (Szombathely Dobó Sportegyesület) 8. Márton Anita (Békéscsabai Atlétikai Club) 2.
Baseball/Softball: Erős Sebestyén (Óbuda Warriors) 1., Gergely Enikő (Reds Sleepwalkers) 1.
Birkózás, szabadfogás: Veréb István (Csepel) 1.; kötöttfogás: Lőrincz Viktor (Cegléd) 1., Barka Emese (Vasas) 1.
Búvárúszás, uszonyos úszás: Kosara Géza (Muréna Szegedi Úszó és Búvárklub) 1., Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) 3.; tájékozódási búvárúszás: Balázs Péter (Amphora Búvárklub) 11., Berekméri Dóra (Amphora Búvárklub) 1.
Cselgáncs: Tóth Krisztián (KSE SE) 2., Karakas Hedvig (BHSE) 1.
Curling: Kiss Zsolt (Vasas SC) 4., Palancsa Dorottya (UTE) 4.
Darts: Ihász Veronika (Győri Darts Club) 5., Székely Pál (Soul DC) 1.
Erőemelés: Köteles Mária (Deo SE Szeged) 3., Farkas Ádám (Orosházi Toldi SE) 1.; fekvenyomás: Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 5., Sebestyén Tamás (Sebi Gym SE) 3.
Evezés: Simon Béla 1. és Juhász Adrián 2. (Tisza Evezős Egylet), Gyimes Krisztina (Danubius Nemzeti Hajós Egylet) 3.
Fallabda: Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia SE) 12., Csókási Eszter (Szegedi Tisza Squash SE) 1.
Golf: Szeberényi Máté (Pannónia Golf Club) 3., Szatmári Vivien Réka (Budapest Highland Golf Club) 1.
Hódeszka: Fricz Botond (Ride 3231) 1., Gyarmati Anna (Ride 3231) 3.
Jégkorong: Rajna Miklós (Fehérvár AV19) 1, Kiss-Simon Franciska (SZKIF Nyizsnyij Novgorod) 1.
Kajak-kenu, kajak: Tótka Sándor (UTE) 1. és Molnár Péter (Tiszaújváros) 2., Kárász Anna (Démász-Szeged) 1.; kenu: Vasbányai Henrik (KSI) 1. és Mike Róbert (KSI) 1., Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 1.
Karate: Hárspataki Gábor (MTK) 1., Szepesi Csenge (Sopron) 2.
Kerékpár, országúti: Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch) 4., Király Mónika (ARBOE-ASKOE Graz) 2. és Szurominé Pulsfort Diána (Szerpentin KE) 2.; pálya: Szalontay Sándor (Bátorfi Agria KTK) 5. és Lovassy Krisztián (Team Differdange-Losch/BVSC-Zugló) 2., Borissza Johanna Kitti (BVSC-Zugló) 2.
Kosárlabda: Vojvoda Dávid (Szolnok) 2., Krivacsevics Tijána (Sopron) 1.
Korcsolya, rövid pályás: Knoch Viktor (Pécsi KSE) 5., Heidum Bernadett (Sportország SC) 7.; gyorskorcsolya: Nagy Konrád (Debreceni Főnix SE) 2.; műkorcsolya: Tóth Ivett (MAC) 2.; jégtánc: Moscheni Carolina, Lukács Ádám (DSC-SI) 2.
Labdarúgás, nagy pálya: Király Gábor (Haladás) 2., Vágó Fanny (St. Pölten Spratzern) 2.; futsal: Dróth Zoltán (Rába ETO) 1., Szabó Boglárka (Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls) 3.
Lovassport: Lázár Vilmos (Lázás Lovaspark) 10.
Műugrás: Kormos Villő (RLSE) 3. és Reisinger Zsófia (RLSE) 2.
Ökölvívás: Csóka Nándor (M1 Fitness Miskolc) 1., Nagy Bianka (Szeged Box Club) 1.
Öttusa: Kasza Róbert (KSI) 3., Kovács Sarolta (Volán Fehérvár) 3.
Ritmikus gimnasztika: Vass Dóra (Óbuda-Kalász RG TC) 7.
Rögbi, XV: Czakó Attila (Esztergomi Vitézek–Budapest Exiles) 1.;
7-es: Collet Gergő (Strasbourg) 3., Vitéz Georgina (Királyság SE) 1.
Röplabda: Bagics Balázs (FINO Kaposvár) 2., Sándor Renáta (Allianz MTV Stuttgart) 2.; strandröplabda: Meszlényi Tamás, Soós Izsák, illetve Lutter Eszter, Lakatos Enikő
Sakk: Rapport Richárd 1., Lázárné Vajda Szidónia (Atomerőmű Sportegyesület) 1.
Sí, alpesi: Samsal Dalibor (Fullsport SE) 1., Miklós Edit (MTK) 4.; sífutás: Kónya Ádám (Vasas) 2., Szőcs Emőke (Halihó SE) 3.; sílövészet: Gombos Károly (Panoráma SE) 5., Szőcs Emőke (Halihó SE) 3.; síugrás: Molnár Kristóf (Kőszegi SE) 1., Vörös Virág (Kőszegi SE) 1.; szabad stílus: Papp Koppány (Rozmaring SE) 1.
Sportlövészet: Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 10., Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 5.
Súlyemelés: Gyurkovics Ferenc (Pécsi SE) 2., Nagy Nikoletta (Ózdi SFC) 3.
Számszeríjászat: Mátrai István (PBLE) 1., Lénárt Ágota (Corvin Számszeríjász Klub) 12.
Szektorlabda: Pákai György (Testvériség) 3., 12 érintéses: Kiss Levente (Debreceni EAC) 1.
Szinkronúszás: Czékus Eszter (Alfa SC Kispest) 4.
Szörf: Gádorfalvi Áron (Magyar Szörf Akadémia) 9., Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia) 4.
Tájfutás: Bakó Áron (Tabáni Spartacus) 1., Gyurkó Fanni (Silvanus SE) 2.
Teke: Kiss Norbert (Szegedi TE) 7., Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 4.
Tekvondó: Kotsis Edina (UTE) 9.
Tenisz: Fucsovics Márton (Tenisz Park SE) 3., Babos Tímea (MTK) 4.
Tollaslabda: Krausz Gergely (Multi Alarm SE) 2., Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 4.
Torna, szertorna: Hidvégi Vid (KSI) 1., Makra Noémi (TC Békéscsaba) 3.; gumiasztal: Nagy Richárd (Szolnoki HSE) 1., Rozs Viktória (Dunaferr SE) 1.
Triatlon: Faldum Gábor (Mogyi SE Baja) 2., Vanek Margit (Budaörsi TK) 5.
Úszás: Cseh László (Eger) 8., Hosszú Katinka (Vasas SC) 5.
Vívás: Imre Géza (BHSE) 2., Szász Emese (Vasas SC) 4., Márton Anna (MTK Budapest) 1.
Vízilabda: Hárai Balázs (ZF-Eger) 1., Keszthelyi Rita (UVSE) 4.