2018. január 19., péntek, Sára, Marió napja
Sport
A cikk emailben történő elküldéséhez kattintson ide, vagy másolja le és küldje el ezt a linket: http://magyaridok.hu/sport/2018-evi-sportnaptar-2629456/

A 2018. évi sportnaptár

A téli olimpia és a labdarúgó-világbajnokság az esztendő csúcseseményei
A februári téli olimpia és a jú­nius 14-én kezdődő labdarúgó-világbajnokság áll az idei nemzet­közi sportnaptár fókuszában. Magyar szemmel az egyaránt január 12-én rajtoló rövid pályás gyorskorcsolya, valamint férfikézilabda Európa-bajnokság jelenti az esztendő első két jelentős megméretését. Hazánk 2018-ban sem marad világverseny nélkül: áprilisban divízió I-es jégkorong-, októberben birkózó-vb-t rendezünk.

Január

5–7.: gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Kolomna
12–14.: rövid pályás gyorskorcsolya Euró­pa-bajnokság, Drezda
12–28.: férfikézilabda Európa-bajnokság, Horvátország
15–21.: műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokság, Moszkva
15–28.: tenisz Australian Open, Melbourne
24.: a labdarúgó Nemzetek Ligája csoportjainak sorsolása, Lausanne

Február

2–4.: tenisz Davis-kupa, világcsoport, 1. forduló: Belgium–Magyarország
4.: Super Bowl, Minneapolis
7–10.: Bocskai István nemzetközi ökölvívó-emlékverseny, Debrecen
9–25.: XXIII. téli olimpiai játékok, Phjongcshang
10.: női kosárlabda Eb-selejtező, 3. forduló: Magyarország–Oroszország
14.: női kosárlabda Eb-selejtező, 4. forduló: Magyarország–Litvánia
15–18.: teremíjász Eb, Budapest
17–18.: fedett pályás atlétikai országos bajnokság, BOK Sportcsarnok
23.: férfikosárlabda-vb-selejtező, 3. forduló: Litvánia–Magyarország
26.: férfikosárlabda-vb-selejtező, 4. forduló: Magyarország–Lengyelország
II. 28.–III. 4.: pályakerékpár Európa-bajnokság, Apeldoorn

Március

1–4.: fedett pályás atlétikai világbajnokság, Birmingham
3–4.: asztalitenisz országos bajnokság
9–11.: női és férfiröplabda Közép-euró­pai Liga, négyes döntő
9–18.: téli paralimpia, Phjongcshang
10–28.: sakkvilágbajnok-jelölti torna, Berlin
16–17.: női kézilabda Magyar Kupa, négyes döntő
16–18.: rövid pályás gyorskorcsolya-világbajnokság, Montreal
17–18.: férfi- és női röplabda Magyar Kupa, négyes döntő
19–25.: műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság, Milánó
21.: női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország–Hollandia
23–25.: női vízilabda Európa-kupa, szuperdöntő
23–25.: férfi és női párbajtőr Grand Prix, Budapest
24.: kötöttfogású birkózó országos bajnokság, Miskolc
24.: női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Hollandia–Magyarország
25.: Forma–1 Ausztrál Nagydíj
28–31.: úszó ob, Debrecen
31.: férfivízilabda Európa-kupa, döntő, első mérkőzés

Április

8.: férfivízilabda Európa-kupa, döntő, visszavágó
6–8.: férfivízilabda Európa-kupa, szuperdöntő
7–14.: vitorlázó Laser Radial Európa-bajnokság, Balatonföldvár
8.: Forma–1 Bahreini Nagydíj
13–14.: női vízilabda LEN-kupa, négyes döntő
13–14.: férfikézilabda Magyar Kupa, négyes döntő
15.: Forma–1 Kínai Nagydíj
20–21.: női vízilabda Euroliga, négyes döntő
21–22.: férfikézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
22–28.: Divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság, Budapest
24–29.: tollaslabda Európa-bajnokság, Huelva
26–29.: cselgáncs Európa-bajnokság, Tel-Aviv
28–29.: férfikézilabda Bajnokok Li­gája, negyeddöntő, visszavágók
28–29.: autósport, WTCR-futam, Mogyoród
29.: Forma–1 Azeri Nagydíj
IV. 29.–V. 6.: asztalitenisz csapat-világbajnokság, Halmstad (Svédország)
IV. 30.–V. 6.: birkózó Európa-bajnokság, Kaszpijszk

Május

1–5.: vitorlázó Soling Európa-bajnokság, Alsóörs
3–7.: öttusa-világkupa, Kecskemét
4.: atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Doha
4–20.: jégkorong-világbajnokság, Koppenhága és Herning
4–27.: kerékpár, Giro d’Italia
5–6.: női kézilabda EHF-kupa, döntő
12–13.: női kézilabda Bajnokok Li­gája, négyes döntő, Budapest
13.: férfikézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés
13.: Forma–1 Spanyol Nagydíj
14–15.: kajak-kenu ICF női kenu kupa, Szeged
16.: labdarúgó Európa-liga-döntő, Lyon
17–20.: kajak-kenu-világkupa, Szeged
19.: szabadfogású és női birkózó országos bajnokság, Kecskemét
19–20.: férfikézilabda EHF-kupa, négyes döntő
20.: férfikézilabda NB I, döntő, 2. mérkőzés
V. 20.–VI. 16.: férfiröplabda Európa-liga
V. 20.–VI. 17.: női röplabda Európa-liga
25–27.: kajak-kenu maratoni országos bajnokság, Győr
26.: labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, Kijev
26–27.: férfikézilabda Bajnokok Li­gája, négyes döntő, Köln
V. 26.–VI. 1.: vitorlázó Dragon Európa-bajnokság, Balatonfüred
27.: Forma–1 Monacói Nagydíj
V. 28.–VI. 10.: tenisz, Roland Garros, Párizs
30.: női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Koszovó–Magyarország

Június

1–3.: ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Valladolid
1–3.: kajak-kenu válogatóverseny, Szeged
1–3.: Német Túraautó-bajnokság (DTM), 5. és 6. futam, Mogyoród
2.: női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország–Fehéroroszország
7–9.: férfivízilabda Bajnokok Ligája, nyolcas döntő, Genoa
8–10.: férfikézilabda-világbajnoki selejtező, 1. mérkőzés
8–10.: kajak-kenu Európa-bajnokság, Belgrád
10.: Forma–1 Kanadai Nagydíj
12–14.: férfikézilabda-világbajnoki selejtező, visszavágó
VI. 14.–VII. 15.: labdarúgó-világbajnokság, Oroszország
15–17.: kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj, Győr
16–21.: vívó Európa-bajnokság, Újvidék
22–24.: atlétikai országos bajnokság, Székesfehérvár
23–24.: Red Bull Air Race, Budapest
24.: Forma–1, Francia Nagydíj
28.: férfikosárlabda-világbajnoki-selejtező, 5. forduló: Koszovó–Magyarország

Fotó: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

Zabivaka, az oroszországi vb kabalafigurája is elégedett az előkészületekkel

Július

1.: férfikosárlabda-vb-selejtező, 6. (utolsó) forduló: Magyarország–Litvánia
1.: Forma–1 Osztrák Nagydíj
1.: kerékpár, országúti mezőnyverseny, ob
1–2.: Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár
1–15.: női kézilabda U20-as világbajnokság, Debrecen
2–15.: wimbledoni teniszbajnokság
5–8.: kajak-kenu maratoni Európa-bajnokság, Metkovic (Horvátország)
7–8.: férfi- és női röplabda Európa-liga, négyes döntő
7–8.: triatlon-világkupa, Tiszaújváros
7–29.: kerékpár, Tour de France
8.: Forma–1 Brit Nagydíj
13–15.: kajak-kenu válogatóverseny, Szolnok
14.: Balaton-átevezés, Fonyód
14–28.: vízilabda, Európa-bajnokság, Barcelona
VII. 16.–VIII. 6.: női labdarúgó Európa-bajnokság, Hollandia
17–23.: öttusa Európa-bajnokság, Székesfehérvár
18–22.: junior szinkronúszó világbajnokság
19–27.: vívó-világbajnokság, Kína
22.: Forma–1 Német Nagydíj
26–28.: Kékszalag, Balatonfüred
29.: Forma–1, Magyar Nagydíj
VII. 30.–VIII. 5.: tollaslabda-világbajnokság, Nanking
VII. 30.–VIII. 12.: olimpiai hajóosztályok kvalifikációs világbajnoksága, Aarhus

Augusztus

2–12.: multisport Európa-bajnokság (úszás, műúszás, nyílt vízi úszás, műugrás, triatlon, golf, torna, evezés, kerék­pár), Glasgow
6–19.: strandröplabda U20-as Eb, CEV-satellite verseny, felnőtt- és utánpótlás-ob-döntő, Luppa-sziget
7–12.: atlétikai Európa-bajnokság, Berlin
11–19.: ifjúsági vízilabda-világbajnokság, Szombathely
14–19.: kerékpár, Tour de Hongrie
15.: férfiröplabda Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló
15.: labdarúgó Európai Szuperkupa, Tallinn
18–19.: férfiröplabda Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló
22.: férfiröplabda Európa-bajnoki selejtező, 3. forduló
22–26.: kajak-kenu világbajnokság, Montemor-o-Velho (Portugália)
25–26.: atlétikai Szuper Liga-döntő, Budapest
25–26.: férfiröplabda Európa-bajnoki selejtező, 4. forduló
VIII. 25.–IX. 16.: kerékpár, Vuelta a Espana
26.: Forma–1, Belga Nagydíj
VIII. 27.–IX. 9.: tenisz US Open, New York
VIII. 31.–IX. 14.: olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokság, Csangvon
VIII. 31.–IX. 2.: kajak-kenu országos bajnokság, Szolnok

Szeptember

2.: Forma–1 Olasz Nagydíj
6–9.: kajak-kenu maratoni világbajnokság, Prado Vila Verde (Portugália)
8–16.: öttusa-világbajnokság, Mexikó­város
9.: Wizz Air Budapest félmaraton, Buda­pest
9–16.: evezős-világbajnokság, Plovdiv
10–16.: ritmikusgimnasztika-világbajnokság, Szófia
10–30.: férfiröplabda-világbajnokság, Bulgária és Olaszország
14–16.: torna, országos bajnokság, Buda­pest
16.: Forma–1 Szingapúri Nagydíj
16–23.: olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokság, Baku
18–23.: asztalitenisz egyéni Európa-bajnokság, Alicante (Spanyolország)
22–30.: kerékpár, országúti vb
IX. 23.–X. 6.: sakkolimpia, Batumi
IX. 29.–X. 20.: női röplabda-világbajnokság, Japán
30.: Forma–1 Orosz Nagydíj

Október

6–18.: ifjúsági olimpia, Buenos Aires
7.: Spar Budapest maraton
7.: Forma–1, Japán Nagydíj
13.: Triatlon Ironman-világbajnokság, Hawaii
20–28.: birkózó-világbajnokság, Budapest
21.: Forma–1, Egyesült Államok Nagydíja
22–28.: tenisz WTA-világbajnokság, Szingapúr
X. 25.–XI. 3.: torna-világbajnokság, Doha
28.: Forma–1 Mexikói Nagydíj
X. 31.–XI. 3.: rövid pályás úszó országos bajnokság, Százhalombatta

November

Vívó országos bajnokság (később kijelölendő időpontban és helyszínen)
Női ökölvívó-világbajnokság, Újdelhi (később kijelölendő időpontban)
11.: Forma–1 Brazil Nagydíj
12–18.: tenisz ATP-világbajnokság, London
16.: női kosárlabda Eb-selejtező, 5. forduló: Albánia–Magyarország
21.: női kosárlabda Eb-selejtező, 6. (utolsó) forduló: Oroszország–Magyarország
23–25.: tenisz Davis-kupa, döntő
25.: Forma–1, Abu-Dzabi Nagydíj
XI. 29.–XII. 16.: női kézilabda Európa-bajnokság, Franciaország

December

2.: A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőcsoportjainak sorsolása, Dublin
3–8.: rövid pályás úszó-világbajnokság, Hangcsou
9.: mezeifutó Európa-bajnokság, Tilburg
12–22.: labdarúgó-klubvilágbajnokság, Egyesült Arab Emírségek

Kiemelt

Izgalmak a Műcsarnokban

Az elmúlt négy évben kialakult gyakorlat szerint a Műcsarnok építészeti adottságaira idén is nagy figyelmet fordítottak.

Poszt-trauma

Oknyomozó riporternek csapott fel a DK elnöke

Bizonyára ő is a Gőbölyös Soma-díjra hajt.

Megkapták a leckét a fideszes parasztok

Az SZDSZ émelyítő bűzét böfögte fel Vajda Mihály.

Elképesztő információ látott napvilágot

Élő adásban vedlett álcivillé a Független Diákszervezet.

Űrhajóval még nem jöttek

A bevándorlás egy álprobléma.

Hirdetés

Szívesen olvasna hasonló cikkeket? Csatlakozzon Facebook-csoportunkhoz!