2017. augusztus 19., szombat, Huba napja

Címke: Formula–1

9 cikk 1/1 oldal

Mindent vitt a Ferrari

Csak a Ferrari rakoncátlankodó kormánya ijesztett rá a Hungaroringen Sebastian Vettelre, aki pályafutása 46. futamgyőzelmét elkönyvelve nyerte meg tegnap a Magyar Nagydíjat.

Mindenkinek különleges

Azzal, hogy Lewis Hamilton győzött hazai pályán, Sebastian Vettel pedig csak hetedik lett, a Mercedes brit pilótája egy pontra csökkentette a hátrányát a ferrarissal szemben.

Hamilton pole pozícióval örvendeztette meg a brit közönséget

A helyi közönség nagy örömére a háromszoros világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Brit Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamot ő kezdheti majd meg az első rajtkockából.

Bottas elkezdte és befejezte

A Formula–1-es Osztrák Nagydíj 71 köréből csak az utolsó kettőben emelkedhetett meg komolyabban a pulzusunk, ám az üldözők végül nem érték utol az üldözötteket.

Formula-1: Hamilton hatodszor győzött Montrealban

A háromszoros világbajnok, Montrealban címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte meg a Formula-1-es Kanadai Nagydíjat vasárnap. Ezzel 12 pontra csökkentette hátrányát a pontversenyben az ezúttal csak negyedik német Sebastian Vettellel (Ferrari) szemben.

A Ferrari legutóbb 2001-ben tudott nyerni az F1 ikonikus pályáján, kettős győzelme pedig a 2010-es Német Nagydíj óta nem volt.

Vettel győzött Monacóban, immár 25 pont az előnye

A Ferrari két pilótája közül Sebastian Vettel később jött ki az addig az élen autózó Kimi Räikkönennél, így előzni tudott. Az olaszok kettős Ferrari-győzelmet ünnepelhettek.

Szívesen olvasna hasonló cikkeket? Csatlakozzon Facebook-csoportunkhoz!